Dobio 40 dana zatvora zbog prometnih prekršaja

Muškarac se tijekom policijskog postupanja pokušao udaljiti te je uhićen

Foto: Ilustracija
 
Rovinjska je policija 24. prosinca oko 22.45 sati u Ulici 9. rujna u Žminju zaustavila i kontrolirala automobil pulskih registracijskih oznaka kojim je pod vidnim utjecajem alkohola upravljao 58-godišnjak.

Vozač je odbio ponuđeno alkotestiranje, a obavljenom kontrolom utvrđeno je da upravlja automobilom unatoč izrečenoj zabrani upravljanja motornim vozilom B kategorije. Tijekom policijskog postupanja, muškarac se pokušao udaljiti sa mjesta događaja te je uhićen i uz uporabu sredstava prisile doveden u policijsku postaju.

Zbog prekršaja iz Zakona o sigurnosti prometa na cestama nadležni sud mu je odredio kaznu zatvora u trajanju od 40 dana (uvjetno uz rok kušnje od devet mjeseci) i novčanu kaznu u iznosu od 160 eura.


Priopćenja